دوشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۳, ۱۸:۲۱
به موسسه فرهنگی ورزشی و رفاهی پیام خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

لاغر شدن با حلقه های رنگی

هولاهوپ، همان حلقه‌‌های رنگی است که شما را به یاد دوران کودکی‌تان می‌اندازد؛ یعنی ورزشی نیست که تازگی‌ها به دنیا معرفی شده باشد .
به روایت مجله های آمریکایی، میشل اوباما (همسر رییس جمهور کنونی ایالات متحده) هر روز همراه با دخترش هولاهوپ بازی می کند .
هولاهوپ در واقع همان حلقه های رنگی است که در تمام دنیا میان کوچک ترها و البته برخی بزرگ ترها طرفداران زیادی دارد. در سال های اخیر پای هولاهوپ به سالن های ورزشی هم باز شده و بخشی از کلاس ایروبیک به این ورزش اختصاص می یابد. هولاهوپ هایی که برای کودکان ساخته می شوند، 70سانتی متر قطر دارند و هولاهوپ های بزرگسالان باید 1متر قطر داشته باشد ولی هولاهوپ های جدید از قطعات جداگانه ایی ساخته شده اند که مانند پازل در هم می روند و هرکس به تناسب دور کمرش می تواند قطر این حلقه را زیاد و کم کند. تغییر دیگری که در هولاهوپ های جدید داده شده است، این است که سطح داخلی آن عاج دار شده است. این عاج ها کمک می کنند که حین چرخاندن آن به دور بدن ضربه های متوالی به چربی ها وارد شود و باعث بهتر سوختن این چربی ها می شود.

چربی سوزی در کو تاه ترین زماناگر شما پای صحبت مربیان باشگاه های ورزشی بنشینید، هولاهوپ را راهی سریع برای سوزاندن کالری و خوش اندام شدن می دانند و بخشی از کلاس های ورزش ایروبیک به این کار و ورزش با هولاهوپ اختصاص داده می شود. به گزارش ریدرز دایجست، استفاده از حلقه هولاهوپ برای افرادی که می خواهند در کمترین زمان نتیجه بهتری به دست بیاورند، بسیار موثر است.این فعالیت بدنی بچه مدرسه ای ها که به ورزش بزرگسالان تبدیل شده است، در تقویت ماهیچه و سوزاندن چربی به طور چشم گیری موثر است.به گفته یک کارشناس، در عرض دو ماه با انجام این ورزش افراد موفق شده اند به میزان دو سایز چربی کم کنند! فواید ورزش با هولاهوپ عبارت است از: تقویت و فرم دادن به پایین تنه، دست و ران - افزایش انعطاف بدن - تقویت ماهیچه های بدن - خارج کردن سموم بدن تقویت سلامت قلب.هولاهوپ ورزشی است که شما برای انجام آن نیاز به زمان و مکان خاصی ندارید و می توانید آن را حتی در خانه در بین کارهای منزل انجام دهید. بیشتر افراد عادت دارند که حلقه هولاهوپ را دور کمر خودشان بچرخانند که این کار باعث تقویت عضلات شکم، ران، پشت و پاها می شود و در عین حال به سوختن چربی در اطراف شکم و پهلوها کمک می کند ولی بعضی ها هم آن را دور بازوی شان می چرخانند که این کار به تقویت عضلات شانه، سرشانه و بازوها کمک می کند. راه و رسم ورزش با هولاهوپبرای ورزش کردن با هولاهوپ باید جلوی آینه قرار بگیرید و هولاهوپ را دور کمرتان بیندازید. نکته اصلی در این ورزش این است که شما باید تمرکز خود را برای نگه داشتن حلقه دور کمرتان به کار بگیرید و حین چرخاندن آن دور کمرتان از سقوط آن جلوگیری کنید. برای این کار باید حرکات موزونی به کمر و باسن خودتان بدهید تا از افتادن آن حین چرخش پیشگیری کنید که این کار باعث تقویت عضلات شما و سوزاندن کالری می شود شما با هریک ساعت ورزش با هولاهوپ حدود 400 کالری می سوزانید که دقیقا مشابه همین میزان انجام حرکات ایروبیک خواهد بود. شما می توانید در ابتدا ورزش کردن با هو لاهوپ را با انداختن آن دور کمرتان و چرخاند آن آغاز کنید ولی بعد از آن اجازه دهید که همه بدن شما در این ورزش سهیم شوند و چرخاندن آن را دور گردن و بازوهایتان نیز تجربه کنید. نکته اصلی این است که شما کشش زیادی به عضلات تان وارد نکنید. وقتی شما در چرخاندن یک حلقه هولاهوپ دور کمرتان استاد شدید، بد نیست چرخاند چند حلقه را تجربه کنید این کار به تمرکز شما کمک می کند و در عین حال موجب می شود کالری بیشتری بسوزانید. به عنوان پیشنهاد دیگر، می توانید حلقه های دیگر هولاهوپ را روی زمین بگذارید و در حین چرخاندن یک حلقه دور کمرتان از روی دیگر حلقه ها بپرید. اگر به فروشگاه های عرضه لوازم ورزشی بروید، حتما ویدیو هایی را خواهید یافت که انواع حرکات ورزشی با هولاهوپ را به شما آموزشی می دهند. وقتی حرفه ای تر شدید می توانید با این فیلم ها ورزش کنید. در دنیای غرب حتی رقص های ویژه ای با هولاهوپ وجود دارد که به خصوص در هاوایی رایج است و انواع حرکات نمایشی با آن مانند گرداندن هولاهوپ های آتشین در برخی از نمایش ها و سیرک ها به دور بدن رایج است


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی ورزشی و رفاهی پیام می باشد.